Usługi w naszym zakładzie

Sprzedaż opon i felg

Prowadzimy sprzedaż opon takich marek jak Michelin, Kleber, BFGoodrich, Continental, Barum, Bridgestone, Nokian, Hankook, Dunlop, Goodyear, Vredestein, Falken, Toyo, Yokohama, a także polskie marki Dębica i Kormoran. Współpracujemy z wieloma hurtowniami opon w całej Polsce jesteśmy w stanie sprowadzić nawet jedną oponę, nietypową lub z wychodzącym bieżnikiem w ciągu 24h.W naszej ofercie posiadamy duży wybór felg stalowych i aluminiowych od dystrybutora ALCAR POLSKA takich marek jak AEZ, ENZO, DOTZ, DEZENT oraz inne BBS, ATS, Borbet, MAK ,OZ, Ronal.

Kupując w naszym sklepie online, kupujecie państwo opony w cenach internetowych z dostawą do naszego serwisu i opłatą na miejscu.

Sprzedazopon

Wulkanizacja opon i dętek

Nasz zakład naprawia opony i dętki metodą na zimno materiałami renomowanej firmy Rema Tip Top, boczne przebicia opon są naprawiane na gorąco. Naprawa kół po przebiciu czoła opony naprawiamy metodą kołkowania opon od środka opony ( kołek + łata ), zapewnia to dokładne uszczelnienie kanału po przebiciu i nie dostaniu sie wody do stalowego kordu opony i powodowaniu korozji w następstwie grozi to trwałym  uszkodzeniem opony. Uszkodzenia boczne opon naprawiamy na gorąco wulkanizując oponę specjalną mieszanką kałczukową.

Naprawa Opon Tip Top

Sezonowa wymiana opon

Na sezonową wymianę opon staramy się umawiać klientów telefonicznie na konkretne godziny. Nie powoduje to bardzo długiego oczekiwania w szczycie wymiany opon. Zaleca się wymianę opon na zimowe gdy temperatura spadnie do +7ºC, a letnie zakładamy powyżej +7ºC .Opony są niezwykle istotnym elementem każdego samochodu. Od nich w dużej mierze zależy sprawność auta i bezpieczeństwo pasażerów. Zachęcamy Państwa do zwrócenia szczególnej uwagi na stan opon swojego auta. Zalecana minimalna wysokość bieżnika w oponie letniej to 3mm, a w oponie zimowej 5mm, dopuszczalna to 1,7mm.

Sezonowa Wymiana Opon

Montaż opon Run Flat

Teraz montaż opon niskoprofilowych i typu Run-Flat jest bardzo łatwy i nie prowadzi do uszkodzenia felgi lub opony. Posiadamy najnowszą maszynę marki HOFMANN Monty 3300 racing plus zobacz jak pracuje ta maszyna na filmie.

Montaz Runflat

Wyważanie kół

Niewyrównoważenie kół jest przyczyną zwiększonego zużycia opon, łożysk i elementów układu kierowniczego oraz amortyzatorów. Powoduje także zmniejszenie przyczepności kół do nawierzchni, pogorszenie efektywności hamowania oraz kierowalności i płynności ruchu pojazdu. Koła wyważamy na maszynie niemieckiej firmy HOFMANN Geodyna 6900p i na najnowszym modelu 8200-2p z diagnostyką koła. Wyważenie koła na wyważarce stacjonarnej powinno wyeliminować wibracje koła i nie przenosić drgań na zawieszenie i układ kierowniczy.

Do wyważania kół aluminiowych używamy bardzo dobrej jakości ciężarki Hofmann slim, ciężarki są umieszczone na bardzo wytrzymałej taśmie klejącej opatentowanej przez firmę Hofmann która ma bardzo dobrą przyczepność do felgi. Po oderwaniu ciężarka od felgi przy ponownym wyważaniu koła taśma ciężarka nie pozostaje na feldze, a felga jest czysta na całym obwodzie nie psując efektu wizualnego felgi aluminiowych.

Wywazanie Kol
Uchwyt Wywazanie

Precyzyjne centrowanie kół na wyważarce systemem Haweka Quick Plate

Polecamy bardzo dokładne wyważenie kół na wyważarce za pomocą systemu mocowania Haweka Quick Plate (Płyta dociskowa do bardzo precyzyjnego centrowania koła na wyważarce} Wyważanie kół ciężkich typu SUV 4X4 o średnicy felgi 19″ cali i większych, bez płyty dociskowej Haweka Quick Plate nie będzie dokładne.

Pracujemy na zestawie profesjonalnych stożków rozprężnych Duo expert Haweka, które zwiększają swoją średnicę zewnętrzną i likwidują luz pomiędzy kołem a wałkiem wyważarki co powoduje precyzyjne wyważenie.

Haweka Duo Expert

Co powoduje niewyważenie dynamiczne 10g?

Przy prędkości 50 km/h

Powstawanie siły działającej udarowo i wynoszącej 400g – podrywającej koło od jezdni.

r

Przy prędkości 100 km/h

Powstawanie siły działającej udarowo i wynoszącej 1700g – mogącej już oderwać koło od jezdni.

Przy prędkości 150 km/h

Powstawanie siły działającej udarowo i wynoszącej 3800g, a w skrajnym przypadku powodującej oderwanie koła od jezdni.

Prostowanie felg

Oferujemy naprawę uszkodzonych felg ze stopów lekkich (ALU) jak również stalowych.

Prostujemy felgi „od ręki”: tel. 85 732 01 15

Do momentu zaprojektowania tej maszyny naprawa felg nastręczała wiele trudności lub była niemożliwa. Mając ją na wyposażeniu swojego serwisu można to robić w sposób profesjonalny i bardzo sprawny. Urządzenie jest przeznaczone do prostowania felg samochodów osobowych i terenowych.

Cena naprawy felgi aluminiowej uzależniona jest od średnicy felgi, stopu z jakiego jest wykonana i od stopnia uszkodzenia.

Prostowanie Felg

Jak wygląda prostowanie felgi aluminiowej?

Przykładowe średnie ceny naprawy felg

Felga stalowa
od 60 zł
Felga aluminiowa 15"
od 90 zł
Felga aluminiowa 16"
od 100 zł
Felga aluminiowa 17"
od 120 zł
Felga aluminiowa 18"
od 140 zł
Felga aluminiowa 19"
od 160 zł
Felga aluminiowa 20"
od 180 zł
Felga aluminiowa 21"
od 200 zł
Felga aluminiowa 22"
od 240 zł

Serwis auto klimatyzacji

Usługa jest wykonywana na najnowszym automacie TEXA 760R.

Zakres usługi to:

 • odessanie i odzyskanie starego czynnika R134a,
 • oczyszczenie i osuszenie całego układu w próżni,
 • sprawdzenie szczelności w podcisnieniu,
 • odessanie i dodanie nowego oleju do układu klimatyzacji,
 • dodanie do układu klimatyzacji kontrastu UV,
 • napełnienie instalacji gazem chłodniczym R134a,
 • odgrzybianie i usuwanie zapachów ozonowanie,
 • wydruk z komputera z danymi o przeprowadzonych czynnościach.
Serwis Klimatyzacji
Ozonowanie Klimatyzacji

Serwis klimatyzacji samochodowej

Pełen serwis z odgrzybieniem ozonem
200 zł
Pełen serwis bez odgrzybiania
130 zł
Brakujący gaz R134a (100g)
25 zł

Serwis klimatyzacji przeprowadza się co 1-2 lata, podczas którego zostaje wymieniony olej, uzupełniony czynnik chłodzący i oczyszczony układ z wody.

Proszę o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na wykonanie usługi, czas wykonania około 40-60 min.

Odgrzybianie ozonem

W naszym zakładzie stosujemy najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia układu nawiewu poprzez OZONOWANIE.

W każdym samochodzie – niezależnie od tego czy jest wyposażony w klimatyzację w mniejszym lub większym stopniu występuje problem zabrudzenia kanałów wentylacyjnych i wydobywającego się z nich nieprzyjemnego zapachu. Wraz z zanieczyszczeniem pyłem wnętrza instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pojawia się zagrożenie dla zdrowia ludzi oddychających powietrzem, które przepłynęło przez instalację. W osadzonym pyle znajdują się mikroorganizmy , bakterie i grzyby. Warunki jakie panują w wewnątrz instalacji ciepło i wilgoć oraz substancje organiczne stwarzają bardzo dobre warunki do ich przeżycia i rozmnażania.

Nawet jeżeli stosujemy środki chemiczne wtryskiwane do kanałów wlotowych powietrza istnieją miejsca , z których niemożliwe jest mechaniczne usunięcie brudu i pyłu. Miejsca te staja się siedliskiem bakterii, wirusów, pleśni, grzybów itp. Mikroorganizmy te, oprócz skażenia otoczenia mogą być przyczyną alergii oraz nieprzyjemnych zapachów „stęchlizna”. Żadna metoda chemiczna poprzez wtryskiwanie różnych środków nie jest w stanie skutecznie usunąć tego problemu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest OZONOWANIE.

Ozonowanie
Ozonowanie

Ceny ozonowania i czyszczenia układu nawiewu

Samochód osobowy 20 min
50 zł
Samochód osobowy 30 min
70 zł
Wymiana filtra kabinowego
od 20 zł do 60 zł

Zadaniem filtra jest wyłapywanie „śmieci” wpadających z zasysanym powietrzem do kabiny. Efektem oczyszczania jest odkładanie się na powierzchni filtru zarówno cząstek mineralnych (sadze, kurz) jak i biologicznych (cząstki zeschniętych liści, owady itp). Nie wymieniony w odpowiednim czasie filtr staje się wylęgarnią bakterii i grzybów i dodatkowo nieprzyjemnego zapachu. Znacznie zwiększone opory przepływu powodują podwyższenie temperatury powietrza i mogą prowadzić do uszkodzenia elementów sterowania nawiewem wynik: działa tylko najwyższy bieg wentylatora.

Pompowanie kół azotem

Polecamy Państwu najnowsze rozwiązanie techniczne, zwiększające bezpieczeństwo podróżowania, wykorzystywane do tej pory przez kierowców rajdowych i przez transport lotniczy – POMPOWANIE OPON AZOTEM. 

Pompowanie Azotem

Jakie są zalety pompowania kół azotem?

Ekonomiczne

 • Oszczędność paliwa dzięki zmniejszonemu oporowi toczenia.
 • Przedłużenie życia opony nawet do 20% poprzez równomierne zużycie bieżnika oraz zachowanie stabilnego ciśnienia.
 • Minimum trzykrotne wydłużenie przerw miedzy kolejnymi kontrolami ciśnienia.

Bezpieczne

 • Zapewnienie lepszej przyczepności opon do podłoża, szczególnie na zakrętach, lepsza skuteczność przyspieszania i hamowania na trasie normalnej lub na drodze wysokiego ryzyka (np. w górach…).
 • Zwiększenie trwałości ogumienia dzięki ograniczeniu ilości mikropęknięć wynikających ze zbyt małego ciśnienia.

Ekologiczne

 • Zmniejszenie zużycia paliwa wpływa na ograniczenie emisji związków toksycznych.
 • Zwiększenie trwałości opon przyczynia się do ograniczenia objętości odpadów przeznaczonych do przeróbki.

Czujniki ciśnienia TPMS

W naszej ofercie posiadamy w sprzedaży uniwersalne czujniki ciśnienia do kół TPMS marki cub, które możemy zaprogramować lub sklonować do samochodów europejskich i z USA.

Ceny czujników ciśnienia do kół

Uni Sensor CUB 433MHZ gumowy
150 zł
Uni Sensor 2 CUB 433MHZ alu srebrny
160 zł
Uni Sensor 2 433MHZ CUB grafit
160 zł
Uni Sensor 315MHZ - 433MHZ DUO CLAMP-IN srebrny
160 zł
Uni Sensor 315MHZ-433MHZ DUO CLAMO-IN czarny
160 zł
Czujniki Cub

Przechowanie opon

Oferujemy usługę sezonowego przechowania opon i kół od sezonu do sezonu wymiany opon w naszym magazynie.

Przechowanie Opon