wulkanizacja-zajko.pl
WitamyOfertaO nasKontakt z namiPorady
Sprzedaz opon i felg
Wulkanizacja opon i dętek
Sezonowa wymiana opon
Montaż opon Run-Flat
Wyważanie kół
Prostowanie felg
Serwis Auto Klimatyzacji
Odgrzybianie ozonem
Pompowanie kół azotem
Czujniki ciśnienia kół TPMS
Odgrzybianie ozonem

W naszym zakładzie stosujemy najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia układu nawiewu poprzez OZONOWANIE

                  


Cykl ozonowania samochód osobowy 20 min 70zł 30 min 90zł

  W każdym samochodzie - niezależnie od tego czy jest wyposażony w klimatyzację w mniejszym lub większym stopniu występuje problem zabrudzenia kanałów wentylacyjnych i wydobywającego się z nich nieprzyjemnego zapachu. Wraz z zanieczyszczeniem pyłem wnętrza instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pojawia się zagrożenie dla zdrowia ludzi oddychających powietrzem, które przepłynęło przez instalację. W osadzonym pyle znajdują się mikroorganizmy , bakterie i grzyby. Warunki jakie panują w wewnątrz instalacji ciepło i wilgoć oraz substancje organiczne stwarzają bardzo dobre warunki do ich przeżycia i rozmnażania. Nawet jeżeli stosujemy środki chemiczne wtryskiwane do kanałów wlotowych powietrza istnieją miejsca , z których niemożliwe jest mechaniczne usunięcie brudu i pyłu. Miejsca te staja się siedliskiem bakterii, wirusów, pleśni, grzybów itp. Mikroorganizmy te, oprócz skażenia otoczenia mogą być przyczyną alergii oraz nieprzyjemnych zapachów "stęchlizna". Żadna metoda chemiczna poprzez wtryskiwanie różnych środków nie jest w stanie skutecznie usunąć tego problemu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest OZONOWANIE

  Ozon jest to cząsteczka tlenu 3 atomowa. Wiązanie 3 atomu jest bardzo nietrwałe i w krótkim czasie od wytworzenia OZON ulega rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2 i bardzo aktywny wolny atom tlenu. Ozon bardzo szybko rozkłada się do aktywnych rodników nadtlenkowych. Rodniki te charakteryzują się bardzo silnymi zdolnościami bakteriobójczymi oraz wirusobójczymi. OZON zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.
  OZON zabija bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy
  OZON niszczy środki chemiczne powodujące skażenie np. pochodzące z emisji z paneli, dywaników, izolacji, farb, lakierów do drewna, tworzyw sztucznych itd.
  OZON eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego w tym również zapach dymu tytoniowego niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. Ozon nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa. Należy tu podkreślić, że aktywnie usuwa zapachy np. tytoniu z całego wnętrza pojazdu również z tapicerki itd.. 4 - 5 sesji ozonowania usuwa całkowicie np. zapach papierosów z samochodu odkupionego od nałogowego palacza.

Wymiana filtra kabinowego:

cena wymiany od 10zł do 40zł
cena uzależniona od trudności w dostępie do filtra

 

  Zadaniem filtra jest wyłapywanie "śmieci" wpadających z zasysanym powietrzem do kabiny. Efektem oczyszczania jest odkładanie się na powierzchni filtru zarówno cząstek mineralnych (sadze, kurz) jak i biologicznych (cząstki zeschniętych liści, owady itp). Nie wymieniony w odpowiednim czasie filtr staje się wylęgarnią bakterii i grzybów i dodatkowo nieprzyjemnego zapachu. Znacznie zwiększone opory przepływu powodują podwyższenie temperatury powietrza i mogą prowadzić do uszkodzenia elementów sterowania nawiewem wynik: działa tylko najwyższy bieg wentylatora.


 

WitamyOfertaO nasKontakt z namiPorady